Mis on reiki?

Reiki on iidne tervendamiskunst ja samas ka vaimse arengu tee. Tervendamine on midagi rohkemat kui lihtsalt keha ravi. Me ise loome oma mõtlemisega seda, mida kogeme – kõik olukorrad, sündmused, suhted, haiguse või tervise, rikkuse või vaesuse. Kui meis on viha, süütunne, väärtusetusetunne, kui oleme klammerdunud mineviku, inimeste, asjade, vanade arusaamade külge, siis peegeldub see meie elus, sealhulgas ka meie tervises. Võti tervise juurde on seega harmoonia ja tasakaalu loomine oma mõttemaailmas.

Sõna „reiki” tähendab universaalset elujõu energiat. „Rei” so. jaapani keeles universaalne, kõrgem vaimne teadvus, Jumala kõiketeadev, kõikjalviibiv vägi, mis suudab tungida iga probleemi algpõhjuseni, see taastab harmoonia, tõstes meie sagedust. „Ki” on vitaalne elujõuenergia, mis voolab läbi kõikide elavate olendite.

Optimaalsetel tingimustel voolab eluenergia kehas takistamatult, me oleme harmoonias ja tervis on korras. Stressi- ja pingeperioodidel on see takistatud. Kui aga energiavoog on takistatud, siis satub tervis ohtu. Reiki emaldab energiatõkked, pannes liikumatu või väheliikuva energia jälle voolama, see aga taastab järkjärgult sisemise tasakaalu.

Reiki toimib harmoniseerivalt nii energiakehade (aura) kui füüsilise keha tasandil tagades emotsionaalse tasakaalu, tugevdades heaolutunnet, suurendades meeleselgust ja enesemõistmist, aitab vabastada negatiivseid mõtteid ja tugevdada ühendust omaenda Kõrgema Minaga. Seega on reiki terviklik ravimissüsteem. Reikienerga tõmmatakse tervendatava poolt läbi tervendaja reiki kanali. Reiki energia siseneb kanalisse kroontśakrast, läbib ülemised energiakeskused kuni südametśakrani, liigub käsivartesse ja sealt läbi käte kehasse, millele need asetatakse. Reiki on sõltumatu religioonidest, uskumustest, ravitav ei pea isegi uskuma reikit, piisab kui on siiras soov proovida.

Reiki energia tehti esmakordselt kättesaadavaks Atlantise aegadel, Buddha ja Jeesus kasutasid samuti seda. 19. sajandi II poolel taasavastas reiki Mikao Usui, kes andis süsteemile ka nimetuse „reiki”.Ta pühitses meistriks 16 inimest. Läänemaailma jõudis õpetus läbi Chujiro Hayashi, Hawayo Takata ja Phyllis Lei Furumoto. Takata otsustas reiki meistri häälestuse ja väljaõppe eest küsida suure summa raha, eesmärgiga panna inimesed reikit rohkem hindama.

Dr. Mikao Usui tutvustas viit eetilist põhimõtet

1. juba täna loobun muretsemisest

2. juba täna vabanen vihast

3. austan oma vanemaid, õpetajaid, eakaid

4. teenin ausalt oma elatist

5. olen tänulik kõigele elavale.

Et saada reiki kanaliks tuleb läbi teha reiki pühitsus – st. taasühinemist universaalse eluväe energiaga. Selle poolest erineb reiki teistest tervendamismeetoditest. Pühitsuse viib läbi reiki meister, kes häälestab inimese kõrgemale sagedusribale, kasutades selleks salajasi reiki sümboleid ja mantraid.

Reiki I pühitsus tähendab avanemist tervendavale energiale kanaliks olemisele, see ravib pühitsuse saajat juba iseenesest, ka võib pühitsuse saaja hakata kohe ravima kätega ennast ja teisi.

Reiki II pühitsus tähendab tervendamist sõltumata aja ja ruumi piirangutest, see lisab veelgi ravivõimet, kuna hakatakse kasutama kolme reiki sümbolit, õpetatakse, kuidas saata reikit eemalasuvale vastuvõtjale.

Reiki III on eneses oleva meistri täielik aktiveerimine, reiki IV – südame valgustamine, nende puhul on oluline tunnetada oma valmisolekut, kuna väega kaasneb vastutus.

Reiki pühitsused on kallid, hinda põhjedatakse sellega, et tasuta või odavalt saadut inimesed ei hinda ja see ei toimi. Vastavalt universumis toimivatele vaimsetele seadustele peavad andmine ja saamine olema tasakaalus. Inimesel on vaja midagi tagasi anda selle eest, mis ta saab, muidu tundub elu väärtusetuna. Vaja on võrdset energiavahetust, et lasta uuel oma ellu voolata, tuleb millestki loobuda.

Reikit saab hästi kombineerida teiste alternatiivteraapia meetoditega ja tavameditsiiniga. Viimaste aastate jooksul on reiki võitnud tohutu populaarsuse ja on vabalt kättesaadav paljudes alternatiivavi kliinikutes ja keskustes üle maailma, isegi ilusalongides pakutakse juba reikit võrdselt massaaźiga. Siiski on oluline kasutada endale sobiva tervendaja või häälestust läbiviiva reikimeistri leidmiseks oma sisetunnet, eristusvõimet. On olemas reiki tervendajaid ja reiki tehnikuid. Tehnikud tõmbavad ligi inimesi, kes vajavad pühitsuse läbiviimseks tehnikut, tervendajad aga vajavad häälestuse saamiseks tõelisi reiki tervendajaid. Tevendajad on märkimisväärselt võimsamad, nad panustavad täiusliku tulemuse saavutamiseks rohkem aega ja energiat, tehnikud jälle järgivad rohkem kindlaid reegleid.