“Millele me keskendume, seda me loome…”- “Müstilised lood”, kevad 2012

autor: Aive Antsov

Kunstnik Lea Liblik, kellest rääkis eelnev lugu, teeb teraapilise maalimise õhtuid koos meditatsioonidega just oma õe Liina Kaumanniga kahasse. Liina loob meditatsioone, kõrgemate vibratsioonidega kooskõlas.

Liina usub, et Universumis toimib Tähelepanuseadus. See tähendab, et millele me keskendume, seda me loome. „Asjad ja olukorrad manifesteeruvad vastavalt meie mõtetele, ootustele ja vastavalt sellele, kui palju tähelepanu me oma soovile pühendame. Seepärast on väga oluline teadlikult rakendada oma loomulikku kujutlusvõimet ja visualiseerida enda jaoks kordaminekuid, soovitud olukordi, nii muudame oma unistused reaalsuseks,“ selgitab Liina.

„Müstilistest praktikatest“, mis on siin maailmas viimase aastakümnega kiiresti üha enam avanenud kõikide inimeste jaoks, on Liina valinud reiki, kvantpuudutuse ning vahetevahel töötab ta ka pendli ja Taro kaartidega. Igapäevaselt aga on võtnud oma ellu inglid, kellega suhtleb.

Oma firma Vaimne Maailm OÜ kaudu korraldab ta meditatsioonkursuseid ja –laagreid ning palju muud põnevat. „Arvan, et kõige “müstilisem” on elu ise, kui õpime elama ja looma koostöös kõrgemate jõududega, oleme avatud ja usaldame Universumit,“ lisab naine, kes alustas oma vaimset teekonda 11 aastat tagasi. Selle teekonnani viis teda sügav isiklik kriis, ärevusdepressiooni all kannatamine ja sellest tulenevalt antidepressantide võtmise vajadus. Need probleemid tema elus äratasid ta hinge – ja kinkisid ühel hetkel täiesti selge arusaamise, et endist viisi edasi liikuda pole lihtsalt võimalik.

„Alustasin enda muutmist Luule Viilmaa raamatutest. Peagi leidsin tee reiki juurde ja järgnesid aastad, kus ma sõna otses mõttes neelasin erinevat vaimset kirjandust. Kogu mu senine „tavapärane“ maailmapilt pöördus peapeale. Ma otsekui alustasin uut elu, kus kehtisid täiesti uued mängureeglid. Tasapisi said asjad, mida tavamaailm on harjunud “müstiliseks” pidama, minu jaoks igapäevaseks kogemuseks.“
Iga uus päev andis Liinale, kes oli avanemas südames Loomise Väele, konkreetseid tunnistusi sellest, kuidas me tõepoolest loome oma elu ise ja tuginedes Universumis kehtivatele vaimsetele seadustele, on võimalik teha seda teadlikult ja täita oma unistused maagilisel moel. Tuleb vaid täielikult usaldada Kõiksust, lasta vabaks oma hirmud, eelarvamused, piirangud ja olla avatud. Siis juhtubki nii, et on vaja üksnes lubada soovitu oma ellu. See ongi põnev, kuidas inimesed avanevad teekonnale koos Universumiga just selle kaudu, et nende soovid, mis kooskõlas eluülesandega, hakkavad iseenesest täituma.

Liina: „Kui ma räägin “müstilistest” asjadest, mis minuga on juhtunud, siis pean kohe ütlema, et minu jaoks nad pole enam müstilised – minu jaoks on see lihtsalt elu ise. Kõiksus on andnud mulle kõik, mille suhtes olen võtnud endas vastu selge otsuse, et soovin seda –  ka siis, kui see tundub inimese kombel mõeldes keerulisena ja teostumatuna. Minul jääb üle vaid imetleda, millise täpsusega asetub iga puuduv mosaiigikilluke omale kohale ja kui ökonoomselt ja täiuslikult Universum soovi täidab.“

*

Väga oluline koht Liina tegemistes on meditatsioonil. Meditatsiooni peavad aga vaimsed õpetajad üheks vägevamaks enda seisundi muutmise allikaks. Ja meistrid ütlevad, et neil, kel on soov leida hingerahu, on kasulik iga päev vähemalt korra mediteerida. Kui pole juhitud meditatsiooni käepärast, siis tasub võtta lihtsalt aeg vaikuses, kus istuda mugavalt, sulgeda silmad ja lõdvestuda, jälgida hingamist ja kuulatada endas ja ümber toimuvat.

Liina teeb aga selliseid meditatsioone, mille abil ta juhib inimest avastama enda sees elumosaiigi erinevaid osakesi, energiaid ja ka jõude, mis inimest toetavad.

Huvitav, kust ja kuidas Liinal mediteerimine ja meditatsioonide loomine alguse sai?

„Olen meditatsiooniga tegelenud 2003 aastast. Juhitud meditatsiooniga hakkasin tõsisemalt tegelema 2007. aastal ja sellest sai alguse tõeline vaimne areng minu jaoks,“ tunnistab naine. Juhitud meditatsioon on Liina sõnul sisemine rännak ja nende rännakute käigus on võimalik teha ära väga palju sisemist tööd iseendaga, tervendada oma elu eri aspekte, käia minevikus, eelmistes eludes ja teha seal korrektuure, aga külastada ka tulevikku, kõrgemaid dimensioone, kohtuda inglite, kõrgete valgusolenditega ja saada neilt juhtnööre. Samuti saame nende rännakute käigus luua visualiseerimise teel endale just niisuguse reaalsuse nagu soovime.“
Liina nägi iseenda peal, kui efektiivsed võivad olla sellised rännakud ja nii tuligi teadmine, et võiks seda teistelegi pakkuda. „Niikuinii olin juba aastaid tegutsenud reiki paraktiku ja vaimse nõustajana, nüüd lisasin sellele ka juhitud meditatsiooni. Tulemused olid väga head, nägin, kuidas ka teised sellest abi said. Hiljem tulime õe Leaga mõttele lisada juurde maalimine, sest ükskõik mida me maalime, alati jäädvustame ju lõuendile tegelikult iseenda – oma probleemid, salasoovid, igatsused – oma olemuse, ja hiljem pilti analüüsides võime saada jälile väga olulistele asjadele.“
Liina ise on tegelenud vahelduva eduga kogu elu maalimisega. Viimastel aastatel üha rohkem. Nüüd maalib ta peamiselt ingleid, seejuures teeb ka tellimustöid.  „Olen kogenud maalimise vabastavat ja tervendavat mõju ja nii saan soovitada seda ka teistele. Tundus kuidagi väga loogilise ja õigena, teha niisugune õpituba, milles oleks ühendatud meditatsioon ja maalimine.“

Liina usub, et meid juhendatakse ju kogu aeg kõrgemalt poolt, et asuksime teostama oma eluülesannet. Selle tunneme ära, kui mõtleme asjadele, mida meile tõeliselt teha meeldib, mis annab meile elusolekutunde.

„Ja kui mõtleme kõikvõimalikele oskustele, ka veidratele ja esimesel pilgul ebaolulisena tunduvatele, mida oleme elu jooksul omandanud, haridusele, mida oleme saanud – saame näpunäiteid selleks, mille kaudu võime hakata oma eluülesannet teostama. Kui vaatame oma elu avaramal pilgul, siis taipame ühel hetkel, mis see on, mille jaoks on Universum meid tegelikult kogu aeg koolitanud, ettevalmistanud. Nii mõeldes tundub täiesti loomulik, et teeme seda, mida teeme. Mulle meeldib mediteerida, inimestega tegeleda, nõustada ja meeldib maalida.“
Oma meditatsioone, mida ta maalikursusel esitab, koostab ta tuginedes elukogemusele ja hulgaliselt loetud vaimsesisulistele raamatutele. Kasutab seejuures meetodeid, millest on ise abi saanud ja täiendab neid tasapisi. Inspiratsiooni meditatsioonide ülesehitamiseks kogub ja ammutab ennekõike omaenda elust. Et mis probleem tal endal parajasti käsil on, selleteemaline tuleb ka siis uus loodav meditatsioon.
„Grupis tehtav juhitud meditatsioon on üheks tõhusamaks meditatsioonitehnikaks, sest seda saavad kergesti praktiseerida ka algajad ja need, kellel on väga keeruline eluperiood ja pidevalt liiga palju probleeme-mõtteid peas tiirlemas, nii et vaikuses istumine tundub võimatuna,“ selgitab tegus naine.

Juhitud meditatsiooni puhul osalejad kuulavad, mida juhendaja räägib ja see võimaldab juhtida tähelepanu probleemidelt kõrvale positiivsetele kujutelmadele.

„Samas on juhitud meditatsioon väga hea ka kogenud mediteerijatele, kuna võimaldab väga sügavale endasse kaevuda ja viia oma ellu sisse positiivseid muutusi. Lisaks on kasuks ka toetav grupienergia.“

Juhitud grupimeditatsiooniga on mitmel pool maailmas püütud tervendada ka planeeti Maad. Kas oled sellega ka ise tegelenud? Milliseid tulemusi oled kogenud?
Liina: „Oleme küll grupis püünud tervendada ka planeeti. Tegelikult on kõigis minu meditatsioonides, olenemata põhiteemast, alati ka see osa, mis pühendatud planeet Maa tervendamisele. See, mida ma oma meditatsioonikursustel osalejatele soovitan, ongi, et võtta ka Maa-Ema tervendamine oma igapäevastesse meditatsioonidesse sisse. Grupis on aga muidugi kõik see veel tunduvalt võimsam. Seda võib iga osaleja kogeda ka ise, tunnetades ühiselt loodud valgusringi tugevust.“

Tegeled erinevate vaimsete tervendusmeetoditega – reiki, meditatsioon, kvantpuudutus. Kas võiksid kirjeldada palun mõnda konkreetset kogemust, kus inimene Su käte all, võibolla ühe, võibolla mitme raviseansi vältel on tervenenud ja tõesti – esile on tulnud muutused?
„Ei reiki ega ka kvantpuudutus pole sellised imeasjad, et paned käed korra peale ja mõne hetke pärast ennäe – hakkab jalutu käima. Eesmärgiks pole siin imesid teha, vaid toetada inimese enda loomulikku võimet oma keha ja elu “ise” tervendada. “Imed” võivad juhtuda siis, kui tervendatav on tõesti väga valmis ja avatud ja tõesti kogu hingest soovib loobuda sellest, mis häda põhjustas. Tavalisem on see, et tervendataval hakkab parem: kui enne oli valu, siis valu kaob, inimene rahuneb, lõdvestub seansi käigus. Ja tõsisem muutus toimub ikka mitmete seansside jooksul. Minu kogemused ütlevad, et ikka enamik ravil käinud inimesi saab pärast tervemaks ja tunneb ennast paremini. Siiski – kordan veel, et see sõltub suuresti konkreetse patsiendi valmisolekust ja avatusest. Tervenemine on koostöö ravitava ja ravija vahel.
Imelist tervenemist olen kogenud iseenda peal – tehes endale kvantpuudutust. Näiteks tuli mulle äkiline väga tugev nohu minu jaoks äärmiselt ebasobival ajal, ma lihtsalt ei saanud lubada endale nädalakest nohuga kodus olemist ja rahva ette sellisena ka ilmuda ei saanud. Siis tegin endale kvantpuudutuse 1,5-tunnise seansi ja uskumatu küll, aga nohu jäi üle ja paar tundi peale seanssi mul polnud enam märkigi sellest. Samas on minu senine kogemus alati olnud niisugune, et kui juba nohu saan, siis 1-2 nädalat kestab see kindlasti.“

Inimesed kardavad sageli, et kui nad “lasevad” kellegi kätega ennast tervendama, siis võibolla saavad enda külge ka teise inimese probleemi. Kas sellised kartused on alusetud või siiski mõnikord on neil ka alust?

„Sellised kartused päris alusetud pole. Väga tähtis on valida tervendajat hoolikalt. Reiki puhul pole mingit ohtu, kuna reiki sagedus on nii kõrge, et see välistab üksteisele oma probleemide ülekandmist. Kogu asi ongi vibratsioonitasemes. Kui tervendaja sagedus on kõrge ja ta püsib kogu protsessi vältel keskmes, hetkes siin ja praegu, siis pole midagi karta. Samas kui tervendaja ja tervendatava sagedused on enamvähem võrdsed, siis võib juhtuda küll, et embkumb võtab teise probleemid endasse. Peab jääma inimest kuulates keskmesse ja kõrvaltvaatlejaks, mitte minema tema probleemidesse sisse. Ja olema kogu aeg “kohal” selles hetkes, see tagab kaitse.
Tervendamine põhineb resonantsil – tervendaja tõstab oma sageduse kõrgeks ja mõjutab nii ka ravitavat, kuni ka tema sagedus tõuseb ja ta keha hakkab ennast ise tervendama. Seetõttu ongi oluline kogu aeg oma sagedust hoida ja mitte lasta seda langeda.“

Ütlesid, et tegeled ka Taro kaartidega. Millised on nendega seotud kõige müstilisemad kogemused?

„Ma ei pea ennast kaardimooriks, klassikaliseks ennustajaks. Siiski ma usun, et Taro kaartidelt võib saada olulist vaimset juhatust, kasutan neid pigem valikute tegemiseks, kui on vaja kaaluda ja vaadata erinevaid teid, arengusuundi. Taroga suhtlemine on sel juhul nagu  vestlus targa inimesega, kes aitab näha asjade taha, nii nagu ma seda ehk ise ei oska veel. Olen pannud endale ja ka teistele kaarte mõne olulise küsimuse puhul ja alati ei saagi kohe päris kõigest lõpuni aru, aga hiljem vaadates tagasi reaalsetele sündmustele elus, tuleb tunnistada, et kõik läkski nii nagu Taro ütles, ainult et võibolla kaardipanemise hetkel ei osanud veel kõike mõista.
Meil on levinud üsna lihtsustatud ja väär arusaamine Taro kaartidest. Nendes kaartides on tegelikult talletatud iidsed teadmised sellest, kuidas taastada Kuldajastut (Jumalanna kultuuri) Maal, nagu olid kunagi Atlantis, Lemuuria, Hüperborea. Tegelikult 22 Suure Arkaani kaarti
vastavad 22-le Kõrgema Tahte kiirele, mis on tegelikult Allika enda jumalikud omadused. Need 22 kaarti moodustavad kokku tervikliku protsessi inimese vaimsest teekonnast, mis algab tühjusest (Narriga) ja lõpeb kohale(sihile)jõudmisega (Maailm) –  ring saab täis ja algamas on uus tsükkel (Narr) aga nüüd juba kõrgemal tasandil.“

Kas võiksid palun kirjeldada kogu oma vaimse tee kõige imelisemat hetke? Hetke, mil Sulle on tundunud, et see pole võimalik… Aga siiski on? (See võib olla meditatsioonist, tervendamisest, mõnest äratundmisest vm…)

„Neid hetki on olnud mitmeid. Näiteks, kui palusin esimest korda ingleid endale appi – olin terve elu maadelnud ühe spetsiifilise isikliku probleemiga, mis takistas mul elamast täieväärtuslikku õnnelikku elu. Olin kõike proovinud, otsinud professionaalset abi, ise ennast tervendanud, ometi probleem jäi. Siis palusin pisar silmil ingleid see asi oma hoolde võtta (ma isegi ei uskunud neisse siis nii väga, aga muud ka enam teha ei osanud). Mõne päeva pärast oli asi imekombel lahendatud – oli imetlusväärne kuidas iga mosaiigikilluke omale kohale asetus, kuidas oma koormast vabanesin.

Teine minu jaoks veelgi imelisem kogemus oli seoses sellega, kui soovisin ema ellu uut toredat kaaslast – olin otsustanud unistada suurelt ja piiranguteta ning panna julgesti kirja kõik, ka seni tähtsusetuna tundunud pisiasjad, milline ta olema peaks, mida me võiksime koos teha ja lisasin ka selle, et ta tuleb mulle nö „koju kätte” ma ei pea tegema omalt poolt ta leidmiseks mingeid jõupingutusi. See inimene tuligi mu ellu – ise – ja palju varem kui loota oskasin. Ja tõepoolest kõik sobis – detailideni. Siis tõesti tundsin, et see lihtsalt pole võimalik… Tegelikult olin kirja pannud ka veidraid (ehkki mulle olulisi) üksikasju, tol hetkel oli niisugune tuju, ka need veidrad asjad olid täidetud.”

Kui inimene soovib hakata midagi „müstilist“ iseenda jaoks tegema – siis kuidas soovitad tal leida vaimne meetod, mis teda kõige paremini aitaks?

„Tuleb vaadata sügavale enda sisse ja küsida, mida ja kuidas mulle meeldib kõige rohkem teha – kas on oluline liikumine, muusika, teised inimesed, või pigem tahaks olla omaette, vaikuses, looduses. Inimesele, kes vajab liikumist pole mõtet peale sundida ühe koha peal vaikuses istumise meditatsiooni, kui see talle pingutav on. Tehku siis parem joogat, dünaamilist meditatsiooni, tantsumeditatsiooni. Kui meeldib laulda, siis võib mantraid, väelaule laulda, häälejoogat teha. Tegelikult on ju väga erinevaid vaimseid praktikaid, siin tuleb kasutada oma eristamisvõimet, et kuhu poole tõmmet tunned, sinna minegi ja proovi ära. Kui kuidagi ei oska midagi välja valida, siis tasuks lihtsalt proovida erinevaid asju, samas aga peaks lahti laskma oma ootused, tahtmise saada liiga ruttu suuri tulemusi, muidu on pettumus paratamatu. Ükski praktika ei anna tulemusi otsekohe.

Tegelikult on igaühe jaoks olemas talle sobiv meetod. Selleks, et see äratunda on vaja aga õppida kuulama omaenda sisemist juhatust, oma tundeid. Hea tundub hea. Kui on hea tunne, oled õigel teel. Veel on oluline eristada teiste ja enda arvamust, mitte teha midagi sellepärast, et su lähedased või tuttavad peavad seda õigeks ja teevad, või et see on praegu maailmas üldtunnustatud. Tuleks endalt küsida, mida ma ise kõige meelsamini teeksin ja siis nii tehagi.”

Rääkisid soovide täitumisest. Kui inimesel on näiteks konkreetne soov, siis kuidas seda Universumile esitada ja kuidas on võimalik teha ise kõik selleks, et see soov täituks? Kui pikk võib olla täitumise protsess?

„Soovid täituvad just nii kiirest, kui me selleks valmis oleme. Olen kogenud üllatavalt kiiret soovide täitumist. Näiteks: tegin mõnda aega tööd nii, et mul polnud enda arvutit, kasutasin kahasse ühe pereliikme oma aga see ei toiminud hästi. Oli tungiv vajadus oma arvuti järele, samas raha mul polnud. Palusin siis Universumilt see probleem korda ajada. Polnud mul aimugi, kuidas leida selleks raha. Juba paari päeva pärast leidsin oma kodust kapist arvutikoti, kus oli sees tuliuus sülearvuti. Selgus, et see on juba mõnda aega seal, kuna üks mu kodustest oli selle ostnud sõprade pealekäimisel (väga soodne allahindlus), aga polnud seda kasutama hakanud, kuna talle nii väga ei meeldi uued asjad ja nendega harjumine. Võtsin siis ise selle arvuti kasutusele. Ja ma ei pidanud selle eest sentigi tasuma sel korral.
Teine kord võtsin täpselt sama moodi oma kapist diktofoni, mida olin küsinud, kuna vajasin seda meditatsioonide salvestamiseks, et anda välja oma meditatsioonidega cd. Seekord selgus, et keegi pereliikmetest oli selle laenutanud sõbralt pikemaks ajaks. Ma sain oma asjad ilusasti tehtud ilma ühegi kulutuseta.

Selleks, et soov täituks, on esmatähtis teha endale täpselt selgeks, mida soovid ja seejuures lasta vabaks kõik piirangud – a´la pole raha, kuidas see saaks täituda jne. Küsida tuleks soovitu olemust pigem, mitte konkreetset asja konkreetsel kujul ja konkreetsel teel. Las Universum ise otsustab, kuidas su soovi täidab.
Siiski tuleks olla võimalikult täpne olulistes detailides, muidu võib juhtuda, et saad vale asja.
Veel on oluline, et sinu soovi täitumine ei kahjustaks kuidagi kedagi teist ja et sa seda ka tõepoolest vajad. Sest ego tahtmised ei täitu.
Sa pead oma sisimas tõepoolest kindel olema, et soovid seda ja oled selle vastuvõtmiseks valmis. Edasi on vaja usaldada kõik Universumi hooleks ja mitte enam mõelda oma soovile. See on tavaliselt kõige raskem osa, eriti kui oleme oma sooviga emotsionaalselt seotud –  nii väga tahaks ju…

Kui muudmoodi ei saa, siis tuleb teadlikult juhtida tähelepanu muudele asjadele – et mitte panna asjasse omalt poolt liiga palju energiat ja et mitte püüda protsessi omalt poolt kontrollida. Lase lihtsalt soovid vabaks, unusta ära.
Oluline on ka märgata, et soovi esitades keskenduksid sellele, mida tõepoolest tahad, mitte ilmaolemisele – sest see on oluline vahe. Võid mõelda “tahan raha”, aga seejuures tunda mul pole raha. Seda suhtumist oleks vaja muuta, et häälestuksid uuele sagedusele. Siin aitab kujutlemisest, et su soov on juba täitunud ja kogeda kõiki sellega seonduvaid häid tundeid, tänutunnet ja rõõmu. Teatud visualiseerimisharjutustega on võimalik veelgi jõudu juurde anda kogu protsessile.
Edasi määravad meie uskumised, arusaamad selle kui kiiresti soov täitub. Kui olen kogu südamest veendunud, et vajan ja soovin konkreetset asja, olen valmis seda oma ellu vastu võtma koos kogu sellega kaasneva vastutusega, olen usaldav ja avatud, vaba piirangutest ja selle soovi täitumine ei kahjusta teisi, siis täitub see soov kiiresti. Sageli me aga pole kindlad endas, pole valmis vastu võtma, või on tegu ainult ego tahtmistega.

Ka minul on selliseid soove, mille täitumine võtab aega. Suured soovid, millega olen ilmselt liiga emotsionaalselt seotud, või pole ma veel isiklikult valmis, või pole nende täitumiseks lihtsalt veel õige aeg käes. Sest kõik juhtub ju alati jumalikult õigel ajal. Sel juhul tuleb ikkagi usaldada kõrgemat plaani ja mitte teha endale etteheiteid, et miks juba ei ole.“