“Iseenda tasakaalu viimise kunst” – “Nelli Saatus”, kevad 2012

Autor: Aive Antsov

„Ma ei pea ennast imearstiks ega ei tähtsusta üle oma nii-öelda võimeid, kuid tundlik olen küll alati olnud,“ alustab Liina Kaumann oma lugu.

Liina on õppinud väärtustama neid muutusi, mida on tema ellu toonud kõrgemate vibratsioonide maailm ja teadvustamised vaimse maailma abil. Sensitiivse tunnetuse kaudu on ta aidanud nii ennast kui paljusid teisi inimesi.

Tegelikult toimuvad praegusel ajalt kogu inimkonnaga suured muutused, leiab Liina. „Me kõik muutume üha tundlikumaks, kolmas silm avaneb ja areneme selles suunas, et hakata üha paremini tajuma peenenergiaid ja joonduda oma tegeliku  jumaliku olemusega. Mõni inimene jõuab selleni veidi varem, mõni hiljem, vastavalt oma teadlikkuse tasemele, aga varsti on mitmesugused “erilised” võimed meile kõigile tavalised.“
Liina tundlikkus on isikliku vaimse arengu käigus tasapisi avanenud ja märkamatult kasvanud. Ta pole seejuures pidanud vajalikuks hakata endas ekstra arendama näiteks aurade nägemist, info kanaldamist otse kosmosest jne.

„Põhiline, mida minu arvates on vaja arendada ja kasutada, on oskus kuulata iseenda sisemist juhatust, ehk siis intuitsiooni ja tundeid. See tähendab, et püüan alati erinevates olukordades, eri valikute puhul tähele panna, mis tunne tekib. Kui on hea tunne, siis olen õigel teel, kui paha, siis valel. See tähendab pidevat eneseanalüüsi. Seda meetodit kasutan  ka põhiliselt nii enda kui teiste aitamisel. Kui mul endal või kellelgi teisel on  mingi probleem või tervisehäda, siis esiteks küsin, mis tunne on valdav, ja püüan selle võimalikult täpselt välja selgitada ja sõnastada. See juhib alati lähemale asja tuumani.“

Kõikide füüsiliste probleemide juured on emotsiooni- ja mõttekehas. Esimene asi, millest  tuleks alustada enda tervendamist, on emotsioonikeha „lahti koorimine“, sest sinna on talletatud emotsionaalsed traumad, valusad kogemused, mure, kurbus jne. Ja need emotsioonid tulevad ka eelmistest kehastustest.

„Iga selline kogemus, õppetund, mis jäi millalgi omandamata, muudkui kordub elust elusse, kuni see on tervendatud. Praegusel üleminekuajal tulevad kõik need probleemid eriti selgelt esile, kõik koondub kokku, sest me peame saama tõeliselt puhtaks, et liikuda edasi kõrgematele olemise tasanditele,“ selgitab noor teadjanaine.
*
Konkreetsetest meetoditest kasutab ta nii enda kui teiste tervendamiseks kõige enam reikit, kvantpuudutust ja meditatsiooni. Kaasab ka meditatiivse maalimise, viie tiibetlase harjutused, loova visualiseerimise, teadliku mõtete valitsemise ja afirmatsioonid. Erinevate inimeste puhul annavad parimaid tulemusi erinevad praktikad.
„Tervis tähendab seda, et vaim ja keha on tasakaalus, et on hea olla, oleme rõõmsad ja teotahtelised, avatud ja usaldavad. Füüsilistel hädadel on alati vaimsed juured. Et saada “terveks”, on vaja puhastada oma tunded ja õppida valitsema mõtteid. See tähendab, et peame laskma vabaks ja tervendama vanad, sh ka eelmistes eludes allasurutud ja endasse lukustatud tunded. Aga samas õppima oma tunnetega toime tulema jooksvalt, et ei kogukski enam endasse midagi. See tähendab aus ja ehe olemist. Kui olen kurb, siis näitangi kurbust välja, mitte aga ei tee pähe ükskõikset või rõõmsat nägu.“
Liina kaasab loovalt mõttekeha valitsemise – õpib märkama, kui mõtleb millestki eitavalt ja pöörab selle siis kohe ümber positiivseks mõtteks. Sest mõtted loovad tegelikkust.
„Tervis saab alguse inimese enda teadlikust valikust. Pidevast eneseanalüüsist. Valmisolekust iseendaga tegeleda, kuulata oma tundeid, iseenda ja ka oma keha vajadusi. Tuleb olla see, kes sa oled, teha seda, mis sulle meeldib, ja väljendada oma kõige sügavamat tõde. Ja tuleb ennast piisavalt väärtustada, et tõesti lubada endale seda, mida vajad – puhkust, liikumist, omaetteolemist, toredaid kaaslasi… mida iganes.“
*

Teisi inimesi vaimsete praktikatega aidates on vaja endagi energiaid puhastada. Igapäevaselt hoiab Liina ennast vormis nii, et teeb viie tiibetlase harjutust ja mediteerib.

„Kui äkki kerkib üles konkreetne füüsiline häda – nohu, köha näiteks, siis teen kvantpuudutust või reikit. Kui on keerulisem emotsionaalne probleem, siis on igapäevasest reikist palju abi ja muidugi ka “sibula kihtide koorimisest“ – vaatan sügavale enda sisse ja püüan aru saada, miks mul on paha tunne ja kus see tunne on. Siis võtan paberi ja pliiatsi ja hakkan seda võimalikult täpselt lahti kirjutama. Kui olen peamist paha tunnet igakülgselt kirjeldanud, et miks täpselt ja millega seoses on paha ja mis on selle nüansid, siis ühel hetkel leian selle alt järgmise paha tunde. Sellega teen sama moodi, kirjutan põhjalikult lahti, kuni koorub välja veelgi sügavam emotsioon. Nii kirjutan tavaliselt lehekülgede kaupa (enamasti 5 A4), kuni korraga on kõik selge ja rahu majas. Seejärel põletan täiskirjutatud paberid. Ka maalimisest on palju abi just emotsionaalsete probleemide puhul.“
Kui otsida vastuseid teatud küsimustele ja on vaja mingit nõuannet või märki, siis on abi maalimisest või selleteemalisest meditatsioonist, kus saab paluda juhtnööre oma vaimsetelt juhendajatelt.
„Me oleme kõik oma elu loojad. Enamus inimesi aga ei ole isegi teadlikud sellest, kuidas nad oma elu loovad. Me loome oma elu mõtete ja kavatsustega. See, millele me tähelepanu pöörame, keskendume, hakkab meie elus kasvama. Kui aina hädaldame ja mõtleme negatiivsetele asjadele, siis loome negatiivseid olukordi juurde. Kui kujutleme soovitud olukordi, kordaminekuid, siis loome endale positiivse reaalsuse. Kui keegi pole rahul oma eluga, saatusega, siis kõigepealt tuleks lõpetada enda ohvriks pidamine ja loobuda keskendumisest ebameeldivatele olukordadele. Edasi tasuks luua endale võimalikult selge kujutluspilt ideaalsest elust, mis on täis kordaminekuid, tervist, rõõmu, küllust  ja kujutada ette nagu see kõik olekski juba käes,  nii et elaksimegi tõesti  mõtetes ja tunnetes selles uues paremas reaalsuses, tunneksime kõiki sellega seonduvaid häid tundeid ja rõõmu, soovitab Liina.

*
„Praegustel aegadel ei pea me tegelikult enam kandma ka oma eelmiste elude vigade, ebaõnnestunud loomingu ja kannatuste koormat, selle asemel võime paluda oma karma kustutamist,“ räägib naine, kes soovitab külastada meditatsioonis Karma Valitsejaid ja paluda tühistada oma karma ning kõik vanad aegunud vanded, tõotused, mida on antud kas siis selles või mõnes eelmises elus.

„Koostan oma meditatsioone tuginedes elukogemusele ja hulgaliselt loetud vaimsesisulistele raamatutele. Olen tegelenud mediteerimisega 9 aastat, 5 aastat tagasi avastasin enda jaoks juhitud meditatsiooni ja veendusin selle erilises tõhususes.

Juhitud meditatsioon on  sisemine rännak, mille käigus on võimalik teha ära väga palju tööd iseendaga, tervendada oma elu eri aspekte –  saame vabaneda vanadest arusaamadest, piirangutest, mida oleme endale peale pannud, käia minevikus, vaadata oma eelmisi elusid, teha seal korrektuure ning külastada tulevikku, kõrgemeid dimensioone ja lõpuks saame ka paluda kõrgemate olendite, inglite, peainglite, oma vaimsete juhendajate abi.
Samuti saame nende rännakute käigus luua visualiseerimise teel endale just niisuguse reaalsuse, nagu soovime. Nägin iseenda peal kui efektiivsed võivad olla sellised rännakud ja nii tuligi teadmine, et võiksin seda teistelegi pakkuda. Ma ei kanalda oma meditatsioone kõrgemalt poolt, vaid koostan neid oma lugemuse ja kogemuste põhjal. Kasutan meetodeid, millest olen ise abi saanud, ja täiendan neid tasapisi.“

Liina on koostanud terviklikumaid temaatilisi, 10-12 meditatsioonist koosnevaid tsükleid. Näiteks I (algajatele mõeldud) osa sellest koosneb meditatsioonidest, mis aitavad leida tasakaalu, õppida ennast väärtustama, tervendada emotsioone, minevikku, enda erinevaid isiksuseosi, väljuda vanadest piirangutest. II osa keskendub aga juba eluülesande avastamisele ja soovitud reaalsuse loomisele.
„Planeedile Maa kehastunud hingede eesmärk on võnkesageduse tõstmine tasandile, kus kogeme end puhta valgusena, kus oleme saavutanud kõigi maiste õppetundide sügava mõistmise. Et võnkesagedust tõsta, on vaja puhastada oma mõtted, kõrvaldada kõik vanad uskumused, piiravad arusaamad, tasakaalustada oma emotsioonid ja lahendada vanad probleemid. Meie ülesanne on saada jälle teadlikuks oma tõelisest olemusest ja luua püsiv ühendus oma sisemise õpetaja, oma Kõrgema Minaga.“ Oma Kõrgemat Mina, intuitsiooni, on aga võimalik õppida kuulama ainult viibides iseendaga vaikuses – meditatsioonis.

„Meditatsioon on parim vahend energiaväljade võnkesageduse tõstmiseks ja vanade negatiivsete mustrite vabastamiseks. Igapäevane mediteerimine hoiab meid puhtana, klammerdumisest ja negatiivsusest vabana, see aitab  häälestuda ja luua selline tegelikkus, nagu seda ise soovime.“

Mediteerida võib mitut moodi, kuid kõigi eri variantide puhul on põhiline  mõtete vaigistamine ja oma teadvusseisundi muutmine. Enamusel inimestest jahvatab pea pidevalt, meditatsiooni eesmärk on selle vada katkestamine mõneks ajaks.

„Juhitud meditatsioon on just sellepoolest hea, et seda saavad kergesti praktiseerida ka algajad ja need, kes on väga stressis, ülekoormatud ja kellel on pidevalt liiga palju ekslevaid mõtteid peas, nii et vaikselt istuda tundub võimatuna.“ See on „sisemine rännak” teejuhi ehk siis meditatsiooni läbiviija abil. Osalejad istuvad suletud silmadega ja kuulavad, kujutades ette seda, mida juhendaja räägib. Nii on tunduvalt lihtsam minna meditatiivsesse meeleollu, rahuneda ja tühjendada oma pea argiprobleemidest. Selliseid grupitöid viibki Liina läbi oma Vaimne Maailm OÜ seminaride kaudu.

„Ma ise alustasin mediteerimist traditsioonilise vaikuses viibimise meditatsiooniga, aga kuna elasin parajasti läbi keskmisest pingelisemat eluperioodi, siis sain alles hiljem aru, et kuigi püüdsin istuda iga päev 20 minutit rahulikult ja mõtetega mitte kaasa minna, ei õnnestunud see tegelikult ja ma paratamatult ketrasin oma muremõtteid kogu selle aja – nii et kokkuvõttes tegin endale pigem halba kui head. Universumis toimib tähelepanuseadus, ehk millele me keskendume, seda me loome – minul oli tol hetkel nii palju negatiivseid mõtteid. Samas tõeline areng leidis aset siis, kui avastasin enda jaoks juhitud meditatsiooni, sest see aitas juhtida tähelepanu probleemidelt kõrvale positiivsetele kujutlustele.
*

Meditatsiooni kasutegur on suur: see aitab vabaneda stressist kergelt ja loomulikult, tekitada endas sisemise rahu ja vaikuse tunnet, tuua oma energiavälja rohkem valgust, vabaneda negatiivsetest mõttemustritest, emotsioonidest, mälestustest, tervendada ja uuendada rakke, luua tervist, luua oma energiavälja ümber kindel kaitse, tasakaalustada ja tervendada kõik oma tšakrad.

Nii et tasub võtta igapäevaselt aega endaga olemiseks, et mitte kaduda ära argipäeva askeldustesse.

Liina tunnistab, et väldib viibimist madalasageduslikus seltskonnas. Ja teeb oma elus teadlikke valikuid: mida lugeda, mida kuulata, mida televiisorist või netist vaadata.

„Kuulan oma keha, arvestan ta vajadustega – puhkan, kui keha vajab puhkust, söön, kui vajan toitu. Kui on pisimgi paha tunne, siis püüan väjaselgitada miks, ja tegelen sellega kohe. Teen maksimaalselt neid asju, mida tahan teha, mis valmistavad rõõmu ja viin miinimumini nendega tegelemise, mis on vastumeelsed. Lähemal vaatlusel selgub enamasti, et kui on vastumeelsus mingi tegevuse suhtes, siis see polegi tegelikult mu kõrgemaks hüvanguks ja seda ei olegi vaja teha. Kuulan ja arvestan oma tundeid, vajadusi. Sest alles siis, kui olen iseenda eest hoolitsenud, tunnen ennast hästi ja olen tasakaalus, on mul ka teistele midagi pakkuda.“