5 tiibetlast

Viis  tiibeti buda munkade harjutust aitavad tugevdada aurat.  Viis tiibetlast toimivad tasakaalustava ja mitmekülgse harjutuste kompleksina, mis tugevdab ja venitab kogu keha, mitte ainult lihaseid. Mõju ulatub ka siseelundite ja näärmeteni.

Harjutused ei nõua erilist painduvust ega jõudu, aga vaatamata sellele saab neist täiusliku tulemuse. Harjutused avavad ja tasakaalustavad energia voolamist tśakrates, kui aga energiakeskused toimivad ühtlaselt ja takistusteta on ka vaim ja keha tasakaalus.

Kui inimene vananeb, võivad tśakrad toimida ebaühtlaselt – ühed teevad ületööd, teiste energia aga ei ringle enam korralikult. Tehes tiibeti harjutusi, ringlevad juba lühikese aja pärast tśakrad ka vanemal inimesel nii nagu 25 aastasel.

Harjutusi soovitatakse teha enne hommikusööki ja enne õhtust magamaminekut. Pigem võiks neid teha peale hommikust duśśi, sest nad annavad väga hea energeetilise laengu kogu päevaks. Õhtuse tegemise tulemuseks on sügav ja rahulik uni, ehk lüheneb isegi aeg, mida on vaja väljamagamiseks.

Harjutuste sooritamise tulemused saavad seda paremad, mida puhtam on tegija sisemine hingeline seisund ja tänu tunne.