Meditatsioonikursus “Sisemise perekonna tervendamine”

13. mail kell 18- 20.00 Teaduspargi 7

Sinu kõige tähtsam suhe on sinu suhe iseendaga!  Kui oled kooskõlas iseendaga, oled kooskõlas ka välise maailmaga,  koged harmoonilist elu ja tuled kergesti toime kõigi esilekerkivate olukordadega.

Et seda saavutada, pead õppima aktsepteerima kõiki iseenda erinevaid osi, liitma nad üheks harmooniliseks tervikuks.  Sinu isiksus koosneb väga paljudest erinevatest osadest aga laias laastus võib eristada sisemist last ja sisemisi vanemaid – sisemist meest ja sisemist naist.  Kõige tähtsam on panna harmooniliselt toimima oma sisemine perekond – sisemine mees, sisemine naine, sisemine laps, nii et keegi ei suru kedagi alla ega domineeri kellegi üle. Sisemine laps on see osa sinust, kes on takerdunud millalgi minevikus kogetud tunnetesse, ega tule nendega toime. Kuna sisemise lapse (oma alateadvuse) kaudu lood  oma tegelikkust, on tema tervendamine väga oluline, et hakata looma oma ellu meelepäraseid asju.  Suhe sisemise mehe ja sisemise naise vahel, kujundab aga sinu suhted välises maailmas.

Meie ühiskond pole meid õpetanud vabalt kõiki oma tundeid väljendama, nii oleme õppinud teatud tundeid (mida peame halvaks) varjama ja lukustame nad endasse. Enamasti on sellised tunded viha, hirm, solvumine, kurbus, meeleheide. Inimesed kardavad, et kui lubavad endal neid tundeid tunda, siis ei tule nad enam oma valuga toime. Tegelikult aga langeme nii iseenda poolt ülespandud lõksu. Vastavalt vaimsetele seadustele – see, mida maha surud, eitad, kasvab. Kui aga oled valmis mingit tunnet täielikult kogema, siis vabaneb vangistatud energia kergesti ja emotsioon hajub.

Kui eitame teatud tundeid – viha (viha on tegelikult enesekaitse, et mitte näida haavatav), hirmu, kurbust, solvumist, raevu, lootusetust jms, siis see tähendab, et me ei armasta ennast täielikult. Et ennast tervendada, on vaja vabastada minevikust pärit emotsioonid ja õppida samas ka oma tunnetega toime tulema jooksvalt.

Grupis tehtav juhitud meditatsioon (sisemine rännak) on üheks tõhusamaks meditatsioonitehnikaks, seda saavad kergesti praktiseerida ka algajad ja need, kes on väga stressis, ülekoormatud ja kellel on pidevalt peas liiga palju ekslevaid mõtteid, nii, et vaikselt istuda tundub võimatuna. See on väga hea ka kogenud mediteerijatele, kuna võimaldab väga sügavale enda sisse kaevuda, iseennast paremini tundma õppida, tasakaalustada ja tervendada.

Teeme 2 pikka juhitud meditatsiooni:

  1. Sisemise lapse tervendamine
  2. Sisemise mees- ja naisenergia tasakaalustamine

Meditatsioonide järel jagamisringid. Igale osalejale e-kirja teel teoreetilised materjalid.

Hind 30 EUR

Vajalik kindlasti eelregistreerumine liina@vaimnemaailm.ee , kuna kursus toimub väikeses grupis ja kohtade arv on piiratud! Koha kursusel tagab tagastamatu ettemaksu 20 EUR laekumine Vaimne Maailm OÜ pangakontole EE662200221049242077.

Juhendab Liina Kaumann